Шенгенська віза

Німеччина є країною-членом Європейського Союзу та стороною Шенгенської угоди. Ці два фактори визначають вимоги до віз для іноземних громадян, що бажають відвідати Німеччину.

Шенгенська віза необхідна для перебування у країнах Шенгенської зони (Австрія, Бельгія, Чеська Республіка, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція та Швейцарія). Загальний період перебування у Шенгенській зоні не має перевищувати 90 днів у півріччя, починаючи з дати першого візиту.

Ви маєте подавати документи на отримання Шенгенської візи до Візових сервіс центрів Посольства Німеччини якщо:

  • Ви потребуєте візу до країн Шенгенської угоди, тобто Ви належите до держави, громадянам якої необхідна віза для в'їзду до країн Шенгенської угоди. Перелік країн Ви знайдете тут.
  • Країною Вашого звичайного перебування є Україна. Перебування вважається звичайним, якщо Ви залишаєтеся в Україні щонайменше 6 місяців (наприклад, навчання, робота тощо).
  • Країна призначення подорожі (країна-учасник Шенгенської угоди, у якій Ви перебуватимете найдовше) – Німеччина, або
  • Ви плануєте провести однакову кількість днів у декількох країнах-учасницях Шенгенської угоди, проте Німеччина - перша країна прибуття до Шенгенської зони.
  • Ваша запланована поїздка розпочинається не пізніше, ніж через 3 місяці.
  • Ви не плануєте ні працевлаштування в Німеччині, ні довготривалого перебування.

Будьласка зауважте, що Посольство не приймає візові заяви громадян України, які мають своє звичайне перебування за кордоном. Наприклад, громанянин України, який навчається у Великобританії, для отримання візи до Німеччини має звернутися за місцем свого звичайного перебування до Посольства Німеччини у Лондоні або Генерального Консульства Німеччини у Единбурзі. Така ж сама процедура діє для власників американської грін-карти або інших дозволів на довготривале перебування за кордоном, які приїхали в Україну у відпустку. Звертайтеся, будь ласка, до компетентного німецького представництва за місцем Вашого звичайного перебування.

Усі веб-сторінки німецьких представництв можна знайти за таким зразком: www.місцезнаходження посольства.diplo.de , тобто, наприклад, www.london.diplo.de     або  www.edinburgh.diplo.de